Ahmad Suradji Kimdir? Endonezya Büyücü Seri Katil

Büyücü Seri Katil Ahmad Suradji Kimdir?

Birçok etnik ve dini grubu barındıran Endonezya’ da, bu farklı kültürlerin oluşturduğu şifacılık, büyücülük gibi birçok batıl inanış oldukça yaygındır. İnsanlar her türlü sorunlarından kurtulmak için yaygın olarak büyücülere başvurur. Ahmad Suradji’ de bu büyücülerden bir tanesidir.

Ahmad Suradji Mahkeme

Büyücülük İle İlk Tanışma

Müslüman olan Ahmad Suradji 1949 yılında Sumatra’ nın Medan şehrinde doğmuştur. Çocukluk dönemini çobanlık yaparak geçiren Ahmed Suradji sosyal yönden zayıf olarak yetişmiştir. Ailesi birgün hayvanlarını iyileştirmesi için büyücü çağırır ve Ahmad bu büyücüden çok etkilenir. Artık bundan sonra her fırsatta büyücelerden yardım istemeye gider. Bir süre sonra yoksul bir ailenin kızı ile evlenir daha sonra ise evlendiği kadının diğer iki kardeşi ile evlenir ve üç eşi olur. Seri katil olduğunda cinayetleri işlerken bu eşlerinin büyük yardımları olacaktır.

Seri Katil Ahmad Suradji

Büyücü olmayı çok ister ve bir büyücünün yanında bir buçuk yıl eğitim görür. Büyücü olduktan sonra ağırlıklı olarak kadınları ilgilendiren konularda büyücülük yapar ve bu yüzden müşterileri de ağırlıklı olarak kadın olacaktır. Seri katil olmasına yol açan cinayetlerde kurbanların hepsi kadın olacak ve kendisine gelen müşterilerinden seçecektir.

Seri Katil Olmaya Neden Olan Rüya

Ahmad 1986 yılında babasını rüyasında görür ve babası ona 70 kadını öldürüp salyalarını içmesi durumunda iyileştirme gücü elde edeceğini söyler ve Ahmad bu rüyadan çok etkilenir. Ailesinin de desteği ile öldüreceği kadınları müşterilerinden  seçmeye karar verir.

Ahmad Suradji büyücülük

İlk cinayeti tedaviye gelen bir hayat kadını olur. Evinin arkasındaki tarlada, daha önceden kazmış olduğu çukura, kadının girmesini ister ve belden yukarısı dışarıda kalacak şekilde toprak ile doldurur. Zaten büyücülere koşulsuz inanan insanlar hiç itaraz etmeden her isteği yerine getirirler. Bir müddet sonra kadını telle boğmaya başlar ve kadın öldüğünde ağzından akan salyaları yalamaya başlar.

Büyücünün Yakalanışı

On bir yıl boyunca aynı yöntemle cinayet işlemeye devam eden Ahmad en büyük yardımı ilk karısı Tumini’ den görür. Gelen müşteriler ile ilgili bilgi toplayan Tumini öldürecekleri kişiyi böyle belirler. Fakat 1997 yılında bir hata yaparlar ve bu hata yakalanmalarına yol açar. Aşık olduğu kişi ile ilgili büyü yaptırmaya gelen genç bir kadını öldürdüler. Fakat genç kadının ailesinin, kızlarının büyücüye gittiğinden haberi vardır. Meselenin polise intikal etmesinden sonra seri katil Ahmad Suradji’ nin evine giden polis bir tümseğe denk gelir ve tümseği kazınca bir iskelete denk gelirler. Tüm tarla kazıldığında ise 42 ceset bulurlar. Seri katil tüm cesetleri bir ritüel olarak kafaları eve bakacak şekilde gömmüştür.

Ahmad Suradji yakalanışı

Seri katil Ahmad Suradji ile birlikte ona yardım eden tüm ev halkı gözaltına alındı. Seri katil Ahmad Suradji suçlu bulunarak idamına karar verildi 2008 yılında kurşuna dizilerek idamı gerçekleştirildi. Kız kardeşleri ve üç karısı ayrı yargılandılar ve sadece ilk karısı Tumini suçlu bulunarak kocası gibi kurşuna dizilerek idam edildi.

Seri Katil Marcel Petiot kimdir ? Cinayetleri İşlerken Savaşı Nasıl Kullanmıştır ?